Investujte do UI
Až 89% ľudí opustí stránku pri zlom UI. Namiesto toho navštívia konkurenciu. Máme prepracovaný proces pre funkčný UI dizajn.
- Zvyšuje predaje
- Posilňuje značku
- Zlepšuje pocit z používania
Sme k dispozícii
Aktuálne máme voľnú kapacitu na váš projekt. Tak sa nám ozvite a spolu sa do toho pustíme.
Spravíme funkčné a krásne UI pre váš web. kliknite tu
UI je skratka od User Interface. V preklade do slovenčiny znamená užívateľské rozhranie. UI predstavuje stránky, ikony, tlačidlá a vizuálne prvky pomocou ktorých ľudia komunikujú so zariadením. Dôležitou úlohou UI je to, aby sa web, e-shop alebo aplikácia dobre používala.
UI dizajnér navrhuje rozhranie, ktoré bude vizuálne atraktívne a jednoducho použiteľné. Taktiež musí dobre fungovať na rozličných typoch zariadení.
Veľmi dobrá pomôcka pre dizajnovanie UI rozhrania môže byť „Osem zlatých pravidiel Bena Schneidermana“, ktoré som rozpísal nižšie.
„Dizajn nie je len o tom ako to vyzerá, ale o tom ako to funguje.“
Steve Jobs
Ben Shneiderman je americký informatik, ktorý založil laboratórium pre interakciu človeka s počítačom v rokoch 1983 až 2000. Je to teda veľmi relevantný človek na to, aby sme sa inšpirovali pravidlami, ktoré definoval.
Používajte konzistentné farby, fonty, tlačítka a ďalšie UI prvky. Možno vás prekvapím, ale je možné používať aj konzistentné odstupy (medzery) v rámci UI rozhrania. Znižujeme tým totiž kognitívnu záťaž uživateľov.
Dovoľte uživateľom používať klávesové skratky pre opakované úkony. Ak by sme sa bavli o webe, napr. odoslať formulár klávesou „Enter“, prípadne prepínať fotografie v galériách šípkami doprava a doľava.
Uživateľ by mal jasne vedieť, čo sa v UI rozhraní deje. Skúsme si uviesť pár príkladov:
V podstate tento bod naväzuje na predošlí. Ide o to, aby ste uživateľovi dali jasnú spätnú väzbu, kde v rámci nejakého procesu sa nachádza (na začiatku, v strede, na konci). A na záver jasnú hlášku, že proces bol úspešne dokončený.
V UI rozhraní sa môže stať, že vyskočí nejaká chyba. Napríklad používate aplikáciu na mobile a zrazu chyba. Je potrebné, aby vám UI rozhranie dalo možnosti, čo teraz, ako tento problém riešiť. Poďme na pár príkladov:
Umožnite používateľom experimentovať bez strachu z chýb tým, že im poskytnete možnosť jednoducho vrátiť alebo zrušiť svoje akcie.
Navrhnite aplikáciu tak, aby používatelia cítili, že oni riadia dianie a systém len odpovedá na ich pokyny. Tým sa posilňuje ich istota a celkový zážitok z používania.
Navrhnite systém tak, aby si používatelia nemuseli pamätať veľa detailov medzi úlohami. Používajte prvky, ktoré sú ľahko rozpoznateľné, a zabezpečte, aby bolo rozhranie jednoduché a jasné.
Dobre pripravené UI rozhranie pomáha uživateľom v lepšej orientácii na webovej stránke, alebo v aplikácii. Takýto uživateľ je menej stresovaný z používania UI rozhrania a z pohľadu biznisu lepšie naplní vytýčené ciele.
Uvedieme si aký ekonomický dopad môže mať investícia do kvalitného UI:
Investujte do UI
Až 89% ľudí opustí stránku pri zlom UI. Namiesto toho navštívia konkurenciu. Máme prepracovaný proces pre funkčný UI dizajn.
Sme k dispozícii
Aktuálne máme voľnú kapacitu na váš projekt. Tak sa nám ozvite a spolu sa do toho pustíme.
Máme za sebou 130+ úspešných webových projektov
UI sa navrhuje v podstate všade, kde je interakcia používateľa s displayom. Dnes sa napríklad stretávate s UI rozhraním pri automatických pokladniach v obchode, alebo vo svojom automobile. Uveďme si ešte pár ďalších príkladov:
Ak máte webovú stránku, ktorá vám neprináša to, čo by ste potrebovali, vieme sa pozrieť aj na vaše UI, prípadne UX a navrhnúť zlepšenia. Nemyslíme len na to, aby veci atraktívne vyzerali, ale aj na to, aby prinášali obchodné ciele. 👉 Stačí nás kontaktovať tu. 👈
UX a UI sú si blízke. Sú to dve strany jednej mince. Majú odlišné funkcie, ale obe rozhodujú o tom, čo by mal používateľ vidieť na obrazovke. Dokonalý a úspešný dizajn UX a UI, môže priniesť produkt na úplne novú úroveň, ktorý používateľovi vytvorí jednoduchý a pozitívny zážitok.
UX teda User Experience, môžeme do slovenčiny preložiť ako užívateľská skúsenosť. Je to pocit, ktorý človek zažíva pri používaní vašej aplikácie, webovej stránky alebo e-shopu. Pri UX je veľmi dôležité, aby sa vám informácie na danej webovej stránke hľadali intuitívne.
UX sa zaoberá celkovým zážitkom používateľa, či je pre neho produkt zrozumiteľný a ľahko použiteľný. Produktom môžeme chápať webovú stránku, eshop, prípadne aplikáciu. UI sa naopak týka vizuálnej stránky, teda toho, ako produkt vyzerá a aké grafické prvky obsahuje.
UX a UI môžeme vysvetliť aj jednoduchým príkladom z reálnej situácie. UX je spôsob akým sa auto riadi, jeho rýchlosť alebo ako vás chráni pri nehode. UI je značka, farba a dizajn auta.
Toto video „5 UX/UI design tips“ predstavuje praktické tipy, ktoré vám pomôžu zlepšiť dizajn aplikácií a webstránok. Naučíte sa, ako správne pracovať s vizuálnou hierarchiou, jemnými tieňmi či optimalizáciou obrázkov tak, aby váš dizajn nielen vyzeral dobre, ale aj skvele fungoval
Chceš navrhnúť UI ako top 1 % dizajnérov? Toto video ti ukáže, ako sa z juniora stať špičkovým UX/UI dizajnérom. Sleduj praktické tipy na intuitívny dizajn, personalizáciu a interakcie, ktoré tvoje aplikácie a weby posunú na novú úroveň.
Toto video je pokračovaním populárnych tipov na zlepšenie UI dizajnu. Dozvieš sa, ako experimentovať s rozložením, znížiť bariéry pre používateľov, optimalizovať dizajn pre ovládanie palcom a premeniť prázdne obrazovky na efektívne nástroje.